
Strona główna | O nas | Autorzy | Informacje | Aktualności | Konto | Kontakt |
Koronkowe powłoczki – Trekking – Dolomity Wschodnie
Terminy: 27.07.2012 – 05.08.2012 Indeks imprezy: KP 01
Zaliczka: 600,00 PLN
Cena: 2.000,00 PLN
„Koronkowe powłoczki” – z wielką przyjemnością wracam we wschodnią część Dolomitów – Cadore. Po ostatniej realizacji w tej grupie górskiej ekstremalnego programu „Zmierzch na płonących szczytach”, tym razem w wersji ułagodzonej i spacerowo – trekkingowej. Program dedykuję wszystkim miłośnikom gór, fotografii i pleneru, bez wymagań specjalistycznego sprzętu. Wystarczy odpowiedni ciuch, buty z protektorem, niewielki plecak i wyruszamy na szlak. Oczywiście dobry aparat fotograficzny, bo majestat koronkowych Marmaroli, Cadini di Misurina, czy Spalti di Toro wyostrzą apetyt na serię niezapomnianych fotografii. Zawsze kiedy spaceruję u stóp Lavaredo poranne obłoki okalają szczyty Cadini i tworzą scenerię koronkowych powłoczek. Niezapomniane są widoki ze szczytu Nuvolau na Środkowe i Wschodnie Dolomity. Turkusowe i grafitowe oblicza jezior odbijają w zachwycie górską arenę zmuszając do refleksji o „stworzeniach boskich”, bo przecież jesteśmy na dziedzińcu szczytów: Antelao – „Króla Dolomitów” i Pelmo – „Tronu Boga”. W programie tym nie zabraknie szlaków ubezpieczonych w metalowe poręczówki, lecz nie są to ferraty, a jedynie pomocnik w nieco eksponowanych fragmentach ścieżki. Wspomnę, że Marmarole, to miejsca bliskie Janowi Pawłowi II, który niejednokrotnie spacerował na szlakach Cadore oraz pokonywał „mini ferratki” między schroniskiem Chiggiato i Baion. Do realizacji programu wymagane jest podstawowe przygotowanie kondycyjne, odporność na marsz nawet do 8 godzin na szlaku z opisanymi w programie przewyższeniami.
PROGRAM WYCIECZKI:
Dzień 1.
Wyjazd z kraju (Opole), następnie przejazd nocny przez Czechy i Austrię.
Dzień 2.
W godzinach południowych przyjazd do Cibiana di Cadore. Urocze miasteczko górskie położone w wschodniej części Dolomitów – Cadore na wysokości 1.025 m n.p.m. słynące z barwnych fresków (murales) malowanych na fasadach budynków. Zakwaterowanie w hotelu Remauro*** - www.remauro.it Spotkanie z przewodnikiem. Prezentacja programu. Kolacja, nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd autokarem przez Cortinę D'Ampezzo w okolice Passo Falzarego. Wyjazd kolejką krzesełkową do schroniska Scoiattoli (2.255 m n.p.m.). Przejście na szczyt Nuvolau (2.575 m n.p.m.). Dalej do schroniska Averau (2.413 m n.p.m.) i przejście zboczem Averau do przełęczy Passo Falzarego (2.109 m n.p.m.). Przejazd do Cortina D'Ampezzo, krótka wizyta w mieście słynącym z olimpiady zimowej zwanej “Królową Cadore”. Czas przejścia szlaku (ok. 4 godz.). Różnica poziomu na szlaku: podejście 320 metrów, zejście 470 metrów. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg. Dzień 4.
Śniadanie. Całodzienna wycieczka, której szlak wiedzie u podnóża Monte Antelao - “Króla Dolomitów” (3.264 m n.p.m.). Przejazd autokarem do miejsca Praciadelan (1. 050 m n.p.m.) w okolicy Pieve di Cadore. Następnie ok. 1 godz. marszu łatwym szlakiem do schroniska Capanna degli Alpini (1.395 m n.p.m.) u stóp masywu Marmarole. Następnie podejście szlakiem biegnącym między Cima Scotter, a Monte Ciauderona do schroniska Galassi (2.018 m n.p.m.), który w czasie I wojny pełnił rolę koszar wojskowych. Odpoczynek i ostateczne krótkie podejście na przełączkę Forcella Piccola (2.121 m n.p.m.). Zejście szlakiem przecinającym piarg do schroniska Scotter (1.500 m n.p.m.) i dalej łatwym szlakiem do miasteczka San Vito di Cadore (1.000 m n.p.m.). Czas przejścia szlaku (ok. 7-8 godz.). Różnica poziomu na szlaku: podejście 1.070 metrów, zejście 1.121 metrów. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg Dzień 5.
Śniadanie. Przejazd autokarem na przełęcz Passo Tre Croci (1.809 m n.p.m.). Wycieczka w głąb krainy dziewiczej grupy Dolomitów - Sorapis. Leśnym i łatwym szlakiem turystycznym przejście do hali Tardeiba (ok.2.050 m n.p.m.). Dalej piargiem i krótkim odcinkiem szlaku zabezpieczonego w metalowe drabinki i liny do przełączki Forcella Ciadin (2.378 m n.p.m.), a następnie schodząc szlak prowadzi do jednego z piękniejszych jezior w Dolomitach – Lago del Sorapis (1.923 m n.p.m.). W lustrze jeziora odbija się potężna, naturalna rzeźba skalna Ditto di Dio (Palec Boga) (2.603 m n.p.m.), oraz inne niedostępne ściany masywu Sorapis. Odpoczynek w schronisku Vandelli al Sorapis (1.928 m n.p.m.) położonym w sąsiedztwie jeziora. Powrót szlakiem przez Orte de Marcuoria do Passo Tre Croci. Czas przejścia szlaku (ok. 6 godz.). Różnica poziomu na szlaku: podejście 600 metrów, zejście 600 metrów. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.
Dzień 6.
Śniadanie. Przejazd autokarem przez miasto Auronzo i Misurinę do schroniska Auronzo (2.320 m n.p.m.), położonego u podnóża “symbolu Dolomitów” - Trzy Szczyty Lavaredo. Przejście łatwym szlakiem turystycznym przez Forcella Lavaredo (2.454 m n.p.m.) do schroniska Locatelli (2.405 m n.p.m.). Następnie szlak prowadzi północną stroną Szczytów Lavaredo do Forcella Col di Mezzo i schroniska Auronzo. Czas przejścia szlaku (ok. 6 godz.). Różnica poziomu na szlaku: podejście 300 metrów, zejście 300 metrów. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.
Dzień 7. Śniadanie. Przejazd autokarem do miejsca Praciadelan (1. 050 m n.p.m.) w okolicy Pieve di Cadore. Następnie podejście do schroniska Chiggiato (1.911m n.p.m.). Następnie trekking “szlakiem Wojtyły”, biegnącym zboczem masywu Croda Bianca do schroniska Baion (1.825 m n.p.m.). Zejście szlakiem przez Rizios do Calalzo di Cadore (800 m n.p.m.). Czas przejścia szlaku (ok. 6 godz.). Różnica poziomu na szlaku: podejście 870 metrów, zejście 1.100 metrów. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.
Dzień 8.
Śniadanie. Przejazd autokarem na przełęcz Passo Cibiana (1.530 m n.p.m.). Podejście leśnym szlakiem, a następnie wśród kosodrzewiny oraz przecinając piarg na szczyt Monte Croce (2.200 m n.p.m.). Szczyt dominuje nad całą doliną Valle di Cibiana, z którego rozciąga się widok na wyrastające z podstawy „czarnego lasu”, iglaste szczyty Dolomiti di Bosconero oraz Pelmo i Monte Rite. Zejście do punktu wyjścia tym samym szlakiem. Czas przejścia szlaku (ok. 6 godz.). Różnica poziomu na szlaku: podejście 750 metrów, zejście 750 metrów. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja regionalna, nocleg.
Dzień 9.
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Lorenzago, krótkie zwiedzanie muzeum poświęconego pamięci Jana Pawła II. Wielokrotnie odpoczywał w pobliskiej leśnej rezydencji, z której obecnie korzysta papież Benedykt XVI. Następnie przejazd przez Alpy Julijskie do Tolmezzo. Przejazd nocny przez Austrię, Czechy.
Dzień 10.
W godzinach porannych dojazd do Opola.
Świadczenia – 7 noclegów w hotelu Remauro*** - www.remauro.it położony w urokliwej miejscowości Cibiana di Cadore, w przepięknej scenerii Dolomitów. Cibiana di Cadore, położona jest około 20 km od Cortiny D'Ampezzo. Hotel prowadzony przez gościnną i przesympatyczną rodzinę Di Maria. Gospodarze oferują przyjemny pobyt i znakomitą kuchnię. Przyjemne, zdobione murales 2-, 3-os. pokoje z łazienką, telefonem i telewizorem. Wyżywienie: zgodnie z programem - śniadania (bufet) i obiadokolacje. Prawdziwą dumą hotelu Remauro jest jego znakomita restauracja. Właściciel hotelu przygotowuje dla Gości domowe dania lokalne. Opieka pilota. Przejazd komfortowym autokarem. Ubezpieczenie od KL i NNW – uprawiania sportów amatorskich..
Uwagi !!!
Obowiązkowa opłata na miejscu: za przewodników górskich – 45,00 euro/osoba, to suma za 6 dni na szlaku (przy minimum 40 uczestnikach). Kolejki górskie niezbędne do realizacji programu (ok. 20,00 euro).
Należy zabrać buty trekingowe, odpowiednią odzież górską, plecak.
W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych program może ulec zmianie.
Dopłata do pokoju 1 – osobowego 450,00 PLN.
Wyjazd godz. 19.00 – Opole parking przed dworcem PKP/PKS
Przyjazd ok. godz. 7.00 – Opole parking przed dworcem PKP/PKS
Copyright © 2010 Mixtravel.pl i BT Medium. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opublikowane na stronach internetowych www.mixtravel.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Designed by A. Kotliński.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...